Fassaadid, fassaaditööd

Kui teil on vaja korterelamu või maja fassaadi soojustamist, renoveerimist, krohvimist või värvimist, olete õiges kohas.

Fassaad on maja nägu, visiitkaart. Lisaks sellele fassaad kaitseb, hoiab sooja ja ilmestab. Seetõttu on oluline, et tellida fassaaditööd kogemustega tegijatelt. Fassaaditööd on meie tegevuseks olnud juba 8 aastat – usalda kogemust!

Pakume oma klientidele järgmisi fassaadidega seotud töid:

  • Fassaadide soojustamine
  • Fassaadide renoveerimine
  • Fassaadide krohvimine
  • Fassaadide värvimine

Karso Ehituse soodsad pakkumised

Tavaliselt korraldab korteriühistu üldkoosoleku üks kord aastas, mis sagedamini kutsutakse kokku mais-juunis. Samal koosolekul püütakse siis kinnitada möödunud aasta majandustegevuse aruanne ja võtta vastu remondiplaan käesolevaks aastaks. Alles seejärel hakkab juhatus otsima firmat, kes teeks remonditööde projekti, siis küsitakse ehitustöödele pakkumised ja alustatakse läbirääkimisi pankadega. Nõnda õnnestub töödega alustada alles septembris-oktoobris, parimal juhul augustis.

See pole just kõige parem variant, eriti sel aastal. Soovitan hakata kavandama fassaadi soojustamist kohe praegu, sest hinnad on viimase 5 – 6 aasta madalaimad.  Fassaadide soojustamine 100 mm vahtpolüstürooliga maksab keskmiselt 400.- krooni ruutmeeter (lisandub käibemaks). Madalamaks hind ei saa enam langeda, sest ettevõtted töötavad niigi praktiliselt kasumita. Veel rohkem kokku hoida ei ole võimalik, edasine hinna langetamine mõjutab juba tööde kvaliteeti. Paraku teevad ülemääraseid allahindlusi ühepäevafirmad, mis võivad anda töödele garantii kasvõi kümneks aastaks, kuid on täiesti selge, et nad ei täida võetud kohustusi, sest probleemide ilmnemisel on need firmad lõpetanud tegevuse. Otsi siis tuult väljal! 

Teine põhjus töödega kiirustada on analüütikute veendumus, et 2010. aastal hakkab majandus tasapisi toibuma ja masu põhi on möödas.

Kolmandaks – KredEx toetab Euroliidu rahade abil just fassaadide soojustust ja katuste renoveerimist, mis tõstab nõudlust nende tööde järele, järelikult kasvavad ka nende tööde hinnad.

Siit järeldus – kiirustage lepingute sõlmimisega kevadel, kuni hinnad on soodsaimad. See on kasulik nii ühistutele kui ka ehitusfirmadele, kellel praegu on suhteliselt vähe tööd. Minu prognoosi järgi tõusevad hinnad maikuust alates kuni eeloleva sügiseni keskmiselt 50 – 100 krooni võrra soojustatava fassaadi ruutmeetri kohta. Näiteks 5-korruslise nelja trepikojaga maja fassaadide pind on üle 2000 ruutmeetri. Hinna tõusul kõigest 10 krooni võrra ruutmeetri kohta kasvab tööde kogumaksumus üle 20 000 krooni. Kuid hinnatõus võib olla ka suurem.

Mida kõrgem hind, seda suurem on ka laenuintressi summa, kui kasutate tööde finantseerimiseks pangalaenu.

Firma Karso Ehitus on soojustanud ja remontinud fassaade ja katuseid aastast 2002. Meie töötajatel on sel alal arvestatav kogemus. Karso Ehitus annab töödele garantii kaks aastat, eraldi kokkuleppel – kuni viis aastat. Paljudest meie klientidest on saanud püsikliendid, kes tellivad meilt pärast tööde lõpetamist järgmisi töid. Headel aastatel oleme kogunud varusid ja ennast finantsiliselt kindlustanud, nii et majanduslanguse elame üle rahuldavalt. Meil on isegi võimalus väiksemaid objekte omavahenditest finantseerida. See aitab säästa ühistutele nii aega kui rahalisi vahendeid.  

Möödunud aasta sügisest on võimalik Karsolt tellida ka erineva keerukusega projekteerimistöid, omanikujärelvalvet ja projektijuhtimisteenust. Pakume kliendile täisteenust „võtmed kätte“.

Kuni veebruari lõpuni pakume tellijale 2000 ruutmeetrise ja suurema fassaadi soojustamisel projekteerimistööd tasuta. Karso sooduskampaaniate käigus pakume erinevaid allahindlusi. Ühe tellimuse käigus saab kasutada vaid üht liiki soodushinda.