Fresh klapp (värske õhu klapid)

Teie KÜ on otsustanud maja ära soojustada. Väga hea! Nüüd on otstarbekas mõelda evalisseina temperatuurtte nii palju, et peale fassaaditööde lõpetamist ei peaks uuesti midagi tegema, et värskelt teostatud fassaadiviimistlus ei saaks rikutud.
     Kui maja on soojustatud, siis seest on seinad palju soojemad kui enne, eriti on seda  tunda külmal talvel, nagu talv 2009-2010. Näiteks soojustamata majade välisseinte sisetemperatuur oli sel talvel 15-18 kraadi, eriti kehvas olukorras võis kohata jääd seina peal. Soojustatud majadel  oli aga 20-23 kraadi.
     Selgitasime nüüd välja, et soojustatud majal on sisetemperatuur kõrgem, inimesed tunnevad ennast palju mõnusamalt. On aga veel üks tegur, mis mõjutab komforti.  See on õhk. Õhu kvaliteet. Õhu puhtus. Õhu niiskus. Iga suurpaneelelamu elanik teab, et nende korterites ventilatsioon, pehmelt öeldes, on kehv. Eriti viimastel korrustel. Loomulikku väljatõmmet ei ole, ja kui on paigaldatud uued hermeetilised aknad, ei ole ka sissetulevat õhuvoolu. Nii, et isegi kui on olemas ventilaator köögis või vannitoas, ei pruugi see olukorda  parandada. Värsket õhku niikuinii ei tule.
     Sellise probleemi lahendamiseks on olemas värskeõhu klapid (neid nimetakse veel fresh klapidena). Soovitame Teil fassaaditööde teostamisel kohe tellida meilt fresh klapide paigalduse. Miks peaks seda tellima koheselt ja milline on Teie kasu?

  • Esimene ja kõige tähtsam kasu on eluruumi mikrokliima. Õhk on alati värske.
  • Seintel ei teki enam kunagi hallitust ega kondentsi. Fassaadisoojustusega seinad on soojemad ja õhk ei ole enam nii niiske, kuna on hea ventilatsioon. Teil ei ole enam peavalu sellest, et värskelt tehtud remont järgmisel aastal vajab uuesti parandamist hallituse tõttu.
  • Hallitus, mis tekkib seinte peale, on toksiline, ehk mürgine. Loobuge sellest. Kaitske enda  ja oma pere  tervist. Tervist  ei saa ju osta.
  • Auk seina puuritakse väljast, tellingute pealt. Korterisse ei satu tolmu ega prahti. Tellides seda tööd eraldi, toimub puurimine kindlasti  korteri seest. Kust muidu? Tõstuk on kallis, ja näiteks 9.korrusele ei ulata tavatõstukiga üldse ligi.
  • Fresh klapi välisrest paigaldatakse tellingute pealt ja hermetiseeritakse, et vesi ei satuks soojustuskihti. Ilma tellinguteta  hermetiseerimine ei pruugi olla perfektne.
  • Fassaadid jäävad terveks. Kui puurida auk seest,  võib  frees  välja rebida väliskrohvikihist tükke ja rikkuda fassaadid ära. Parandamine on kallis.
  • Kui maja soojustatakse vahtpolüstürooliga, peab ventaugu ümbrus olema  soojustatud kivivillaga, nagu aknaava, tulekaitse eesmärgil. Seda saab teha ainult fassaaditööde teostamisel. Kas Te ise usuksite, et fresh klapi paigaldaja vahetab välja soojustuskihi, mõõdus umbes 40 x 40 cm sama raha eest, kui fassaad on juba viimistletud? Kindlasti mitte. Nii, et see on ka tulekindluse küsimus.
  • Kui maja elanikud tellivad fresh klappide paigalduse üheskoos,  pakume loomulikult Teile head allahindlust. Majandusteooriaga tuttavad inimesed teavad, mis on mastaabiefekt. Mida suurem kogus, seda väiksemat  hinda suudame Teile pakkuda.  
     fresh klapp. asend lahtifresh klapp. asend kinni

Pea meeles, et mida suurem kogus, seda madalam hind.